KALIBRACJE

Mając głęboką świadomość fundamentalnej roli prawdy w doświadczaniu życia oraz boskiego obowiązku ciągłego podnoszeniu swojego człowieczeństwa prowadzimy naukę kalibracji  dając tym samym samodzielne narzędzie do samodoskonalenia i samorealizacji poprzez podejmowanie słusznych, uczciwych i korzystnych wyborów.

Hawkins pisze o kalibracji:

 

Uświadomienie sobie, ze poprzez kalibrację można poznać wszystko,

o każdym i o wszystkim, wszędzie i zawsze,

wywołuje wstrząs paradygmatowy

Dzięki kalibracji będziesz w stanie uniknąć błędów, rozpoznać prawdę i fałsz, a w konsekwencji - osiągnąć harmonijne życie, przepełnione radością i spokojem. Nie do wiary? Nic bardziej mylnego, ponieważ kalibracja wykorzystuje doskonałe i niezawodne w swych wskazaniach narzędzie - ludzkie ciało.

Wyobraź sobie - co by było, gdybyś miał dostęp do prostych odpowiedzi, tak - lub - nie, na każde pytanie które chciałbyś zadać? Uderzająco prawdziwe odpowiedzi. Na każde pytanie. Zastanów się nad tym. Najprostsze przykłady jakie się nasuwają, to: "Janek spotyka się z kimś innym". (T/N?), Maciek mówi prawdę o .....". (T/N?), a to tylko wstęp do kolejnych: "to bezpieczna inwestycja" (T/N?), lub "ta kariera jest warta moich starań" (T/N?). Co by było gdyby każdy miał taki dostęp? Zdumiewające wnioski same się nasuwają. Co by się stało z polityką jaką znamy, gdyby każdy z nas mógł zadać pytanie, "kandydat X zamierza uczciwie spełnić swoje przedwyborcze obietnice" (T/N?), "kandydat na premiera posiada wyjątkową zdolność, aby sprostać potrzebom stanowiska (T/N?), "marszałek sejmu w sprawie X kłamie/ukrywa fakty (T/N?). Albo "lek X skutecznie leczy moja chorobę" (T/N?)i wszyscy otrzymalibyśmy taką samą odpowiedź? A co by się stało z reklamą? 

Zaczynasz rozumieć?! Ale ta myśl natychmiast zaczyna sięgać dalej. Co dzieje się z nacjonalizmem ("Państwo X naprawdę dąży do obalenia demokracji.")? z rządem ("ta ustawa faktycznie broni praw obywateli.")? Co się dzieje z "czek już został wysłany"?

 

 

Wiedząc, że człowiek nauczył się kłamać godzinę po tym jak nauczył się mówić, kalibracja jawi się najbardziej fundamentalnym źródłem przemian w ludzkiej wiedzy od zarania dziejów.

Implikuje to tak wielkie zmiany w dziedzinach od komunikacji po etykę, we wszystkich naszych potocznych koncepcjach, w każdym szczególe codziennej egzystencji, że z trudnością przychodzi nam samo wyobrażenie o nadchodzącej Erze Prawdy. Świat, jaki znamy, zostałby nieodwołalnie, dogłębnie zmieniony.