top of page

chodzenie boso

Chodzenie boso jest formą terapeutyczną znaną od tysięcy lat. Różnica tkwi w tym, że setki lat temu ludzie dużo rzadziej używali butów, nie wspominając już o butach z syntetyczną podeszwą. Poza tym społeczeństwa były dużo mniej zindustrializowane co przekładało się na większy szacunek i pełniejszy kontakt z naturą.

 

Chodzenie boso było więc kiedyś czymś bardzo naturalnym i intuicyjnym. W dzisiejszych czasach dużo ciężej znaleźć kawałek zdrowej, nietkniętej ręką człowieka ziemi, dużo ciężej znaleźć czas dla siebie, a buty stały się nieodzownym elementem ubioru, przez co zapomnieliśmy o tym wrodzonym związku z naszą planetą.

Ziemia posiada swoje naturalne pole elektromagnetyczne, oraz skondensowane ładunki elektryczne. Podczas kontaktu bosą stopą  następuje zjawisko najprostszego fizycznego przewodzenia ładunków elektrycznych. Z ziemi przez skórę wpływają w nasze ciało elektrony naturalnie naładowane ujemnie, które maja cudowny wpływ na cały nasz organizm. Mogą być nazwane "ziemskimi antyoksydantami", które niszczą wolne rodniki, zapobiegają zapaleniom i starzeniu się ciała. Ziemia, podobnie jak i nasze ciało jest świetnym przewodnikiem, a dzięki wysokiej zawartości wody i elektrolitów strumień elektronów wnika w każdą część naszego organizmu. powodując regulacje na każdym możliwym poziomie.

Podczas uziemiania się dostosowujemy organizm do rytmu dobowego naszej planety, dostrajamy się energetycznie, dzięki czemu czujemy większą witalność, lekkość, spokój, oraz lepiej śpimy

PODSTAWOWE ZALETY PŁYNĄCE Z BEZPOŚREDNIEGO KONTAKTU Z ZIEMIĄ:

  • usuwa przyczyny stanu zapalnego, dzięki czemu redukuje ból i przyczyny wielu chorów

  • reguluje rytm dobowy, powodując lepszy i głębszy sen

  • zwiększa ilość energii i witalność

  • zmniejsza stres, redukując napięcie układu nerwowego

  • obniża ciśnienie krwi

  • zmniejsza napięcie mięśni 

  • usuwa migreny

  • oczyszcza ze smogu magnetyczego spowodowaneego promieniowaniem mikrofalowym z telefonów i nadajników

  • przyspiesza gojenie się ran

Wystarczy 30 minut dziennie, żeby poczuć działanie tego całkowicie naturalnego, bezpłatnego i wrodzonego nam mechanizmu regulacji, naprawy i leczenia. Natura daje nam cudowny środek do dbania o własne zdrowie. Tylko od nas zależy czy z niego skorzystamy

bottom of page